dietetyk poznań

Dietetyk Poznań na NFZ

Od końca zeszłego roku wraz z przychodnią Nzoz Salus Pro Familia Poradnia Lekarzy Rodzinnych w Poznaniu podjęłam działania mające na celu podpisanie kontraktu z NFZ mające na celu wprowadzenie opieki koordynowanej w ramach której dietetyk staje się członkiem zespołu POZ.

W tym miesiącu udało się dopiąć szczegóły więc mogę już ogłosić, że będzie można umówić się do mnie na wizytę w ramach NFZ właśnie w tej przychodni. Od dziś Dietetyk w Poznaniu w ramach NFZ staje się realną wizją.

Wizyty będą polegały na edukacji żywieniowej pacjentów – pacjent ma prawo do 3 wizyt w roku zgodnie z rozporządzeniem. Wizyty mogą odbywać się stacjonarnie u dietetyka w Poznaniu lub w formie teleporady.

Pacjenci, którzy mogą otrzymać skierowanie do dietetyka to pacjenci z chorobami kardiologicznymi, diabetologicznymi, endokrynologicznymi oraz pulmonologicznymi.

Pamiętajcie jednak, że dietetyk na wizycie na NFZ nie rozpisze Wam indywidualnego planu, ponieważ to nie jest refundowane z NFZ 🙂 Wizyta ma charakter porady i edukacji. Indywidualne plany żywieniowe dietetyk rozpisuje na wizytach prywatnych. Zapraszam do kontaktu !

Zgodnie z dokumentem „do udzielania konsultacji dietetycznej uprawnieni są dietetycy posiadający kwalifikacje określone Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 15 września 2022 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej
(https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000196501.pdf).