dietetyk poznań

PORZUCIŁAM DIETĘ I CO DALEJ?

Byłaś na diecie, wszystko szło zgodnie z planem aż tutaj nagle w Twoim życiu wydarzyła się sytuacja X i porzuciłaś dietę.

Co mówi Twoja głowa ?

  • nie mam silnej woli
  • mam za słabą motywacje
  • jestem beznadziejna, już zawsze będę gruba
  • chyba coś jest ze mną nie tak skoro nie potrafię utrzymać zaleceń
  • muszę się bardziej zmobilizować

Emocje, które Ci towarzyszą z pewnością nie wspierają Twojej zmiany. Bo zmiana nawyków żywieniowych to nauka zdrowego odżywiania. I tak, możesz popełnić błąd – każda osoba ucząca się czegoś nowego może popełnić błąd. To od Ciebie zależy co teraz zrobisz bo oczywiście możesz się linczować, otworzyć paczkę chipsów i pogrążać się w negatywnych emocjach i negatywnych komentarzach na temat samej siebie i uznać, że to koniec. Możesz też przeżyć wszystkie negatywne emocje, wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji i iść dalej.

Może alternatywą dla myśli: „ Jestem beznadziejna, nigdy nic mi nie wychodzi. Znowu nie wytrzymałam na diecie.”

Będzie myśl: „ Bardzo mi przykro i smutno, że nie udało mi się trzymać mojego planu żywieniowego. Przemyślę co mogłoby spowodować, żeby przy kolejnej takiej sytuacji jedzenie nie wymknęło mi się spod kontroli”

Pamiętaj o tym, że odchudzasz się dla siebie a nie przeciwko sobie i że nauka zdrowych nawyków żywieniowych to proces – tak jak nie nauczysz się grać na perkusji w jeden dzień tak samo nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych ( często uczonych od dzieciństwa bo większość wynosimy z domu) w tydzień.