dietetyk poznań

Noworoczne postanowienia – nowy rok i dieta

Macie jakieś postanowienia noworoczne ? Przed nami 365 dni, z którymi możesz zrobić cokolwiek chcesz! Realizujcie swoje cele i marzenia – działajcie bo bez spełniania swoich małych i dużych marzeń nie można szczęśliwie żyć 🙂 Nowy rok to zazwyczaj czas planowania. Patrzymy z nadzieją na nowy rozdział i liczymy, że przyniesie coś lepszego niż poprzedni. Aby nasze postanowienia noworoczne weszły faktycznie w życie należy zacząć działać bo tylko my sami możemy coś zmienić – samo się nic nie zadzieje.

Co zrobić aby tym razem dieta zadziałała i cel został zrealizowany?

1.Zastanów się dlaczego Twoja masa ciała wzrosła, co to spowodowało – to dość istotna kwestia, ponieważ dzięki tej wiedzy będziesz wiedział jakich błędów już nie popełniać i na co zwrócić szczególną uwagę

2.Wyznaczajmy sobie realne cele – zawsze powtarzam, że najlepsza droga to małe kroczki, które przybliżają nas do finalnego efektu. Nie stosuj zasady wszystko albo nic – nie bądź zero-jedynkowy! Może podziel swój duży cel na kilka mniejszych – jeśli masz w planach redukcję masy ciała o 10 kg – zaplanuj, że w styczniu schudniesz 2 kg, w lutym kolejne 2 kg.

3.Zastanów się co mogłoby pomóc Ci w zmianie nawyków żywieniowych.

4. Przemyśl od czego chcesz zacząć – nie wdrażaj wszystkich postanowień naraz bo może być to zbyt dużym obciążeniem psychicznym. Wprowadź jedną rzecz, a jak poczujesz się już z nią komfortowo może przyjdzie czas na wdrożenie kolejnego z Twoich celów.

Jeśli robisz listę postanowień na nowy rok to pamiętaj – to mają być Twoje cele a nie kogoś innego ! Dla Ciebie być może celem będzie przejście z rozmiaru XL na L, a dla Twojej koleżanki spełnieniem marzeń będzie przejście z rozmiaru L na S. Nie kieruj się kimś innym.

PAMIĘTAJ! ZMIANA NAWYKÓW TO PROCES I BEZ OPRACOWANIA ODPOWIEDNIEGO, REALNEGO PLANU DZIAŁANIA MOŻE BYĆ CIĘŻKO O SUKCES.

PAMIĘTAJ ! NIE POTRZEBUJESZ NOWEGO ROKU, ANI NAWET NOWEGO DNIA, BY ZACZĄĆ OD NOWA. POTRZEBUJESZ NOWEGO NASTAWIENIA.

Autor

dietetyk mgr Sylwia Rozenkop-Nowaczyk